Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinepretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: INDYWIDUALNY
50115 odwiedzin | wpisów: 133, komentarzy: 1164, obserwuje: 72

Ech...życie

autor: pretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Krew mnie zalewa. Przed chwilą się dowiedziałam, że pani, która zajmuje się naszym pozwoleniem, dzisiaj zabrała się za projekt. Po 4,5 tyg. A miało być do miesiąca czasu. Kuźwa.. Mam nadzieję,że już przegląda do wydania decyzji. Co ci ludzie robią w tych urzędach. Nie żebyśmy zaczynali w tym roku, ale przez zimę chcielibyśmy załatwić kredyt. Zawsze się nam musi coś przeciągnąć. A to warunki zabudowy, a to projekt domu, teraz te pozwolenie. I pomyśleć, że to dopiero początek wszystkiego. Co będzie dalej, aż strach się bać.

Dostaliśmy kolejną wycenę, tym razem sama robocizna. 32000 Pan chce za stan surowy otwarty, nie wiem czy obejmuje wieźbę w końcu, bo sam tak pisze, że raz obejmuję, potem się okazuje, że cena za wieźbę to 7tyś za robociznę. Pan liczy 150zł za m2 powierzchni całkowitej, czyli po obowdzie, czy powierzchni po podłogach. W każdym bądź razie cena trochę moim zdaniem wygórowana, tym bardziej, że nie robi kanalizacji podposadzkowej oraz chudziaka, Za to chce dodatkową kasę. Mam nadzieję, że do końca tygodnia odezwą się jeszcze do mnie dwie firmy, do których wysłałam zapytanie. Ja osobiście jestem za panem nr 1 (tak go nazwiemy). Jeśli się zdecydujemy, będę chciała z nim trochę negocjować.

Podsumowując CZEKAMY! W zasadzie nic nam nie zostało wink

A z dobrych wieści- świeci dziś przepiękne słońce


Nic przez wielkie N

autor: pretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Totalnie nic się nie dzieje. Czekam na wycenę od jeszcze 3 firmsmiley Pan z poprzedniego spotkania dzwonił do mnie, jaką decyzję podjeliśmy.Jakoś go zbyłam. Pracy nie mają, czy co? Na pozwolenie nadal czekamy. Jutro będziemy dzwonić z upomnieniem. Dzisiaj jeszcze czekamy na cud w postaci zawiodomienia w skrzyncesmiley

Ponieważ w sobotę była przepiękna pogodna, pojechaliśmy na działkę zrobić rozeznanie, jak bardzo zarosła chwastami. Trawa się zagęściła, mamy bardzo dużo koniczynki. Chętnych posiadających krówki w gospodarstwie zapraszam na wypas wink Skontrolowaliśmy od razu postępy naszego sąsiada. Narazie jedynego w zasadzie. Kolejni w bardzo bezpiecznej odległości. Utwardziliśmy się też w przekonaniu, że wybraliśmy bardzo dobre miejsce na dalsze życie. Pozdrawiam wszystkich niecierpliwców jak jacool

blog budowlany - mojabudowa.pl


Wrażenia

autor: pretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Hm...od czego by tu zacząć. Na spotkaniu bardzo miło. Widać fachową robotę, Pan mnie oprowadził po domu.Na marginesie-dom 450m2 dla 2je starszych ludzi z mieszkankiem dla gosposi- jak zobaczyłam ten dom, to sobie pomyślałam,że jak wolną ofertę, to mnie z nóg zwali, gdzie my startujemy z naszym 100metrowym domem (notabene po jaką chol..ę taki dom dla dwojga ludzi-starszych-zazdroszczę pieniędzy wink)

Oferta dotyczy budowy domu w stanie surowym otwartym z robocizną i materiałem.Teraz nie wiem, czy to dużo

Stan zerowy- 41 600

konstrukcja 62 000

więźba 9 000

Razem 112 600

Zakres prac: obsługa geodezyjna, badanie geotechniczne, kierownik budowy (tu i tak byśmy mieli swojego), fundamenty z instalacjami wodnymi i kanalizacyjnymi, ściany fundamentowe, ocieplenie ścian fundamentowych, izolacja fundamentów, zasypanie, strop parteru wraz z niezbędnymi instalacjami, chudy beton na gruncie, strop gęstożebrowy, ściany nośne, słupy, kominy , więźba dachowa.

Sami zapewniają zaplecze socjalne dla pracowników, nie biorą zaliczek. Po naszej stronie dostęp do mediów, możliwość swobodnego wjazdu i postawienia ich barakowozu)

Czy to jest dobra oferta patrząc na nasz dom?

Na pewno byłoby to w pewien sposób wygodne. Sama nie wiem, czeka mnie długa dyskusja z mężemsmiley

 


Spotkanie

autor: pretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jutro jadę na spotkanie z panem, potencjalnym budowniczym smiley Pierwsze wrażenie nawet dobre, bo Pan od razu zaprosił mnie na swoją budowę. Pownieważ wysłałam do niego zapytanie, że interesuje mnie budowa z jego firmą do stanu surowego, to akurat pokaże mi domek w stanie surowym, w dodatku buduje akurat z pustaka ceramicznego. A to jest to co najbardziej nas interesuje. No..zobaczymy. Jutro ma mi ten pan także przedstawić ofertę cenową. Zobaczymy co  z tego będzie.

Pozdrawiam budujących i życzę słońca i sił smiley U nas od rana leje, jakby wczoraj za mało deszczu spadło wink