Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinepretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: INDYWIDUALNY
50115 odwiedzin | wpisów: 133, komentarzy: 1164, obserwuje: 72

zjazd z drogi powiatowej

autor: pretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czy ja pisałam coś wcześniej o słodkościach?

Złożyliśmy pismo o wydanie warunków zjazdu. Ponieważ nasza działka przylega do drogi powiatowej, więc zrobienie projektu nas nie ominie. Przy naszej działce biegnie rów drogowy, który w zasadzie jest rowem tylko na mapie, bo w rzeczywistości nie funkcjonuje. Myślelismy, że będziemy musieli robić przepust pod zjazdem, ale w warunkach tego nie umieścili. Oczywiście szerokość zjazdu, łuki i inne duperele owszem, ale przepustu nie kazali robić, do dzisiaj...

Nasz projektant od zjazdu dopatrzył się co prawda rowu,ale powiedzieliśmy mu, że nikt z sąsiadów przy naszej ulicy nie ma przespustu, jak i w warunkach tego nie ujęli. Nasz projektant zrobił projekt zjazdu i dzisiaj pojechaliśmy do zarządu dróg uzgadniać ten zjazd, na co pan w zarządzie stwierdził, że przepust powinniem być zrobiony. Może być zaślepiony, ale w projekcie ma być uwzględniony, bo może kiedyś, oni będą te rowy pogłębiać. Na moje pytanie, kiedy? W przyszłości. Rozumiem, że dalszej niż bliższej. Krew nas zalała. Mój mąż prawie się pokłócił z panem urzędnikiem. Zapytałam się go, co jeśli nie zrobimy tego przepustu. On nam powiedział, że też to zaakceptują, ale najlepiej jest to zrobić. To robić, czy nie robić??? Pod zjazdem i tak chcieliśmy zrobić jakąś rurę drenarską, ale nie uśmiecha nam się pogłębiać rowu na głębokość 50cm na długości 30m, bo przecież nie pogłebie tylko pod zjazdem, a resztę zostawię, a głębokość tego "rowu" może ma z 15cm.rów, na samym wjeździeblog budowlany - mojabudowa.pl


pracująca sobota- tak rekreacyjnie

autor: pretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Bylismy dzisiaj na naszej działeczce, skosiliśmy trawke, posprzątaliśmy śmieci. Niestety, wszędzie trafiają się ludzie, którzy śmiecą gdzie popadnie. Za każdym razem zbieram butelki po wódce, puszki po piwie, a dziś niespodziewanie (akurat nie zauważyłam), jakiś chyba dzieciak, rzucił nam puste opakowanie po czipsach, skoro się skończyło, to gdzieś trzeba wyrzucić.

Na naszej działce nie ma narazie nic, nawet budowli zwanej wc, więc niektórzy się dziwią - po co jeździcie kosicie trawę, skoro wjadą koparką, to i tak rozjadą. A my po prostu rekreacyjnie, aby pobyć na powietrzu, zdala od blokowego życia. Cisza, spokój i świeże powietrze, bardzo nas to motywuje do szybszego wybudowania domu.

Na naszym kawałku ziemi, okazało się,że rośnie nam mirabelka. Pierwsze ogrodowe - owocowe drzewko jest, a owoce słodkie i taką mam nadzieje, że budowanie naszego wymarzonego domu też takie będzie.

Pozdrawiam wszystkich budujących, spełniających swoje marzenia!

 


dlaczego budujemy

autor: pretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Pomysł z budową domu zaczął się już dawno, dawno temu... Wynajmowaliśmy mieszkanie i mieliśmy dość płacenia komuś, a poza tym nie czuliśmy się jak u siebie.  Zaczeliśmy szukać działki, ale nie mieliśmy sprecyzowanego miejsca, gdzie byśmy chcieli mieszkać, wszędzie to nie było to. W końcu jakoś tak wyszło, że kupiliśmy mieszkanie, ale pomimo urządzania go i radochy z własnego kąta, myśl o własnym domu została.

Tak po 2,5 roku mieszkania zdecydowaliśmy się kupić działkę i budować dom. W końcu jak budować, to teraz kiedy jesteśmy jeszcze młodzi. Niektórzy nam się dziwili, że jeszcze dobrze nie pomieszkaliśmy, a już pakujemy się w budowę. Jednak myśl o własnych ścianach, ogórdku, po prostu własnego podwórka zwyciężyła.

Działkę kupiliśmy 30 km od obecengo miejsca zamieszkania. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Spełniała wszystkie nasze wymagania. Cisza, spokój, blisko miasta, a jednak na wsi. Domek, tak jak pisałam wcześniej, będzie wykończony cegłą, marzy nam się coś takiego, do tego lekko porośnięte winogronem (domek skopiowany ze strony muratora)blog budowlany - mojabudowa.pl


inspiracje

autor: pretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wnętrza bardzo w moim stylu. Chciałabym nowocześnie, ale jednocześnie przytulnie.Wiem, że koncepcje urządzenia domu, zmienią mi się jeszcze  1000 razy,ale inspiracji nigdy za wieleblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl