Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinepretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: INDYWIDUALNY
50114 odwiedzin | wpisów: 133, komentarzy: 1164, obserwuje: 72

wiosna, wiosna, wiosna ach to ty!

autor: pretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zimy się już nie spodziewamy. W tym tygodniu robimy skrzynkę budowlaną z prądem,  za tydzień mamy zamiar wykopać studnie (oby woda się znalazła za pierwszym razem). Najtaniej za metr studni wierconej, udało nam się znaleźć 110zł za metr plus filtr 3 metrowy 250zł. Najdrożej 140zł. Mogliśmy mieć taniej studnie abisynkę, ale mały przekrój, więc padło na normalną, wierconą. Ogólnie datę naszego startu  szacujemy na 24-26 marca.Ekipa ostatecznie wybrana. Zdecydowaliśmy się na pierwszego pana, który będzie budował ze swoich materiałów. Ogólnie bierzemy go do ścian. Stan zero plus stan otwarty (ściany, strop, kominy, chudziak, kanaliza pod chudziakiem) -95tyś. O ile to realna cena, jak liczyliśmy, tak do więźby i dachu bierzemy inną ekipę. Ten Pan Pierwszy, za dużo naszym zdaniem chce wziąć. Za więźbę zażyczył sobie 19 tyś netto, za materiał plus robocizna. Przy 7m3 drewna,dachu dwuspadowym. A cieśla, w granicach 12-15tyś brutto, czekamy na ostateczną wycenę.

A puki co, działamy ze zjazdemsmiley i podglądamy innym w zmaganiachblush

 

Miłego, słonecznego dnia!


Pozwolenie na budowe zjazdu

autor: pretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Udało się, po małych bojach, dzisiaj odebraliśmy pozwolenie na budowę zjazdu. Teraz musimy poczekać 14 dni na uprawomocnienie i ewentualny sprzeciw PZDsmiley, którego się nie spodziewamy wink Projektant dorobił przespust w postaci wylewanej płyty betonowej, żadnych kręgów. Najważniejsze, że się udało. Chociaż przyznam, że miałam lekkie kłócie w brzuchu, czy nam tego nie odrzucą. Za tydzień jedziemy podpisać umowę z energetyką oraz z kierownikiem budowy. Myślę, że w połowie, enetualnie końcem marca ruszymy!

 


okna

autor: pretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Mimo tych przebojów ze zjazdem i narazie braku postępów, podjechaliśmy do oknoplastu wycenić z ciekawości okna. upatrzyliśmy sobie takieblog budowlany - mojabudowa.plwe wnątrz białe, na zewnątrz kolor złoty dąb. W sumie okien będzie 16, w tym 5 szt 150 na 150; 2x 90 na 150, jedno 180 na 230, 3 okna 60na 60, 2 okna 60 na 90 i 2razy 270 na 90. Kwota z montażem 14869 w promocji zimowej. Cena na wiosnę może sięzwiększyć o jakieś 1000zł. Zobaczymy, to dopiero pierwsza oferta, będziemy porównywaćsmiley


Życie według Barei

autor: pretaporter blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No cóż, puki co nie dostaniemy pozwolenia na zjazd! Panie w staroswie dopatrzyły się rowu na działce i pozwolenia nie wydadzą, chyba że, zrobimy projekt z przepustem albo geodeta podpisze się pod mapą, na ktorej jest naniesiony rów, że go nie ma.  Echh... na mapie jest, w rzeczowistości nie ma. W warunkach zjazdu od PZD nie ma przepustu, ZUD też nie wniósł sprzeciwu,ale starostwo bez przepustu nie wyda papierka. Nie wiedziałam, czy płakać,czy śmiać się w tym starostwie. Geodeta nam mapy nie zmieni, bo twierdzi, że mapę wykonał z zdodnie z faktem. Zostaje nam zrobić przepust, tylko teraz pytanie jaki, skoro w warunkach nie mamy zaznaczone jaki. Zaraz się  może okazać, że wielkość przepustu się im nie podoba. Wszystko od początku!


Pow. użytkowa: 94.9 m²
Pow. użytkowa: 143.8 m²
Pow. użytkowa: 97.4 m²
Pow. użytkowa: 95.78 m²